دوره آموزشي تحليل گري بورس اوراق بهادار

به نام خداوند جان و خرد

دوره آموزشي تحليل گري بورس اوراق بهادار

یکی از عواملی که در توسعه و رشد بازار سرمایه نقش موثری دارد آشنایی سرمایه گذاران و معامله گران بازار سرمایه با روشهای تجزیه و تحلیل اوراق بهادار و افزایش توان تحلیل گیری آنها است . بی شک از طریق تجزیه و تحلیل دقیق و هوشیارانه می توان ریسک بازار سرمایه یا مخاطره سرمایه گذاران را تقلیل داد و جلوی ضرر و زیان افراطی و ناشی گری حاصل از برآیند سرمایه گذاری را خنثی نمود . با توجه به سیاست های اخیر بورس اوراق بهادار در خصوص گسترش جغرافیایی و موضوعی بورس که در پی آن تالارهای متعدد منطقه ای در اقصی نقاط کشور ایجاد شده است یقیناً می طلبد که فرهنگ عامه سرمایه گذاری در بازار سرمایه تقویت گردد.

تحليل گر بورس اوراق بهادار از مشاغل حوزه خدمات، گروه شغلي امور مالي و بازرگاني است و با مشاغل تحليلگر بنيادي و ساير کارشناسان بازار سرمايه در حوزه تحليل گري در ارتباط است. تحليل گر بورس اوراق بهادار، شخصي است که با کسب دانش و مهارت هاي مقدماتي، توانايي استفاده از ابزارهاي بنيادين و تکنيکال را در تحليل اوليه بازار اوراق بهادار دارد.

 

ويژگي هاي کارآموز ورودي:

حداقل ميزان تحصيلات: ديپلم رشته بورس اوراق بهادار يا فوق ديپلم رشته هاي مالي بازرگاني و يا کارشناسي ساير رشته ها

طول دوره آموزش 120 ساعت

زمان آموزش نظري: 35 ساعت

زمان آموزش عملي: 85 ساعت

ارزشيابي کتبي: 25%

ارزشيابي عملي: 65%

ارزشيابي اخلاق حرفه اي: 10%

در اين دوره طبق استاندارد سازمان فني و حرفه اي با زمان آموزشي 120 ساعت، سرفصل هاي ذيل ارائه مي گردد:

  • شناسايي مفاهيم و چارچوب تحليل گري
  • تجزيه و تحليل مقدماتي اقتصاد کلان در بازار سرمايه
  • تجزيه و تحليل بازار اوراق بهادار
  • تجزيه و تحليل مقدماتي شرکت
  • تجزيه و تحليل صورت هاي مالي
  • بررسي روش هاي ارزش گذاري اوراق بهادار
  • تشخيص زمان خريد و فروش اوراق بهادار

آموزش و سرفصل‌های اين دوره آموزشي برگرفته از استاندارد جامع آموزش تحليل گري بورس اوراق بهادار طبق استاندارد دفتر طرح و برنامه‌ریزی درسی معاونت آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور هست که طبق نیازسنجی آموزش بورس اوراق بهادار ايران طراحی و گردآوری‌ شده است.

جهت دانلود سرفصل استاندارد فنی حرفه‌ای در قالب PDF روی دکمه زیر کلیک کنید:

 

مدرسان دوره:

دکتر محمدرضا عبدالله پور (نماينده کارگزار بورس در مازندران و مدرس دانشگاه)

دکتر حسين اميني راد (مشاور کسب و کار و مدرس دانشگاه)

 

شهريه دوره:

این دوره آموزشي فوق العاده براي 120 ساعت تحت استاندارد سازمان فني و حرفه اي طراحي شده که شامل جزوه و پاورپوينت آموزشي و تدريس اساتيد برجسته کشوري مي باشد مبلغ 8،610،600 ريال است. شايان ذکر است که اين مبلغ به ازاي هر نفر ساعت در سال 1398 بر اساس نرخ سازمان فني و حرفه اي کشور 71755 ريال است.

 

پروژه انتهاي دوره:

داوطلب پس از مطالعه اين دوره آموزشي و گذراندن آزمون آنلاين و قبولي در آزمون موفق به دريافت گواهينامه مربوطه از سازمان فني و حرفه اي مي شود.

 

گواهینامه‌ها:

اعطاي گواهینامه سازمان فنی و حرفه‌ای کشور

آدرس دفتر شمال کشور:

ساري- خيابان فرهنگ- فرهنگ 21- ساختمان نيلوفرانه- واحد 1- مجتمع کسب و کار راد- تلفن تماس: 01133244121 – تلفن همراه: 09129420351